FIFA Dünya Kupası 2022 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

21 Kasım sabah 5’te, 2022 FIFA Dünya Kupası başlarken 28 günlük futbol draması, coşku ve acı patlak verecek. Senegal ile Hollanda arasındaki uluslararası müsabakanın açılış maçı, ev sahibi ülke Katar’ın başkenti Doha’daki Al Thumama stadyumunda oynanacak. Dünyanın her yerinden en iyi oyuncular, 18 karatlık Jules Rimet kupasını kimin kazanacağını görmek için 64 maçta yarışacak.

Tuttuğunuz takımın başarılarını dünyanın dört bir yanından birkaç milyar yurttaşınızla birlikte evinizden izleyebilir, ardından dünyanın bu en prestijli etkinliğinin bir sonraki edisyonuna kadar dört yıl daha bekleyebilir veya bir aksiyona tanık olmak için Katar’a seyahat edebilirsiniz. dolu gösteri

Bu nedenle, uçmaya karar verirseniz ve kendinizi FIFA Dünya Kupası için İslami ev sahibi bir ülkede bulursanız, yola çıkmadan önce bilmeniz gereken her şey burada.

Oyun Günleri

Bir Arap ülkesinde düzenlenecek ilk FIFA Dünya Kupası, yani 2022 FIFA Dünya Kupası Katar, 21 Kasım Pazartesi ile Katar’ın Ulusal Günü olan 18 Aralık Pazar arasında gerçekleşecek. Bu sayede 64 maç arasında yaklaşık 28 gün geçecek.

Defalarca yediğiniz Şükran Günü ziyafetini elbette özleyeceksiniz ama Katar’ın ulusal yemeği olan kuzu veya tavuk ağır ağır pişirilen majboos’u denedikten sonra yeşil fasulye güvecine canınız sıkılmayacak. Ek olarak, Arabistan’daki maceralarınızla ilgili zengin hikayelerle Noel zamanında geri döneceksiniz.

Katar’ın Gerçek Gerçekleri

Katar adı ilk olarak MS 50 civarında görünür. Dünyanın en zengin üçüncü ülkesi ve denizle çölün buluştuğu birkaç yerden biri. Ülkenin mirası Bedevi kabilelerinden güçlü bir şekilde etkilendiği için geleneksel sanat, folklor, müzik ve şiir bekleyebilirsiniz.

İnsan yapımı adalarla ilgili olarak, Katar inci dalışı için iyi bilinen bir yere sahiptir.

Katar’a Gidiyoruz

Dünyanın en büyük yolcu uçağı olan ve Qatar Airlines tarafından işletilen iki katlı A380 superjumbo’yu ele alalım. Daha fazla mahremiyet için kapatabileceğiniz konforlu bir koltuk için business class’ta bir Qsuite rezervasyonu yapın. Ayrıca superjumbo’nun üst güverte barında diğer futbol tutkunlarıyla buluşabilirsiniz.

Bütçe dostu bir seyahat yapmayı planlıyorsanız, alt katta çok sayıda oda ve mükemmel hizmet sunan bir ekonomi bileti ayırtabilirsiniz.

Bir Günde Birçok Oyun Görün

Futbolun en yüksek onuru için yaklaşık bir ay süren arayış, sekiz ünlü yerde gerçekleşir. Açılış ve şampiyonluk maçları, “nihai futbol sahası” olarak anılan 80.000 kişilik Lusail Stadı’nda oynanacak.

Bu son teknoloji mekanda birinci sınıf futbol izlemenin yanı sıra, koltuğunuza kadar yemek siparişi verebilir, en sevdiğiniz oyuncuyla hologram bir fotoğraf çekebilir ve konuştuğunuz herhangi bir lehçede canlı yayını seçebilirsiniz.

Başka bir tesis olan Stadyum 974, Katar’ın uluslararası arama kodunu ve küresel deniz ticaretini simgelemek için tamamen 974 kargo konteynerinden inşa edilmiştir.

Dolaşmak

Deve gezintileri mevcut olsa da trenler daha hızlıdır. Modern tarihte Katar, FIFA Dünya Kupası’nın en çok değiştirilebilen stadyumlarını inşa etti. Her bir taraftarın ulaşım masraflarını azaltmak için, tüm tesisler Doha şehir merkezinin 21 millik bir yarıçapı içinde yer alıyor ve bir metro sistemiyle birbirine bağlı.

Kalacak yerler

Taraftar köyleri, rekabetin merkezinde olmak isteyen sadık seyirciler için kabin tarzı kulübeler, gösterişli çadırlar ve kiralık daha büyük konutlar dahil olmak üzere çeşitli uyku alternatifleri sunar.

Her fiyat noktasında en geniş konaklama seçeneklerine erişmek için turnuva katılımcıları için birincil canlı rezervasyon aracı olan QAA’yı (Katar Konaklama Ajansı 2022) kullanın. Aksi takdirde, otel web sitelerinden doğrudan rezervasyon yapın.

Bilet Almak

Biletler, 18 yaşın üzerindeki hayranlar için ilk gelene ilk hizmet alır sistemiyle sunulmaktadır. 2022 FIFA World Cup Katar resmi sitesi üzerinden ulaşılabilen müsabaka sayfasının biletleme bölümü tüm masrafları içermektedir.

İçecekler ve Kokteyller

Yasal olarak işletilen otel barlarında ve restoranlarda alkole kolayca erişilebilir. Çoğu otel, yeme, içme ve gece hayatı için çeşitli seçenekler sunar.

Ayrıca otelinizin sınırlarını aşarak Doha’nın yükselen barlarından birini ziyaret edebilirsiniz. Meşhur gün batımlarını hayranlıkla seyrederken, %110 Nikka viskisi, erik ve havlıcan infüzyonu ile hazırlanmış özel bir Kılıç Yolu içeceği sipariş edin.

Bilinmesi Gereken Diğer Gereksinimler

Doha’ya seyahat için vize gerekmemektedir. Ancak, turnuva süresince tüm ziyaretçilerin ülkeye girişi için Katar tarafından kullanılan resmi bir giriş izninin gerekli olduğunu unutmayın. Kart, ülkeyi gezmenizi ve farklı yerlere girmenizi kolaylaştıracak bir uygulama gibi çalışır.

Son düşünceler

Dünyanın önde gelen spor karşılaşmalarından biri olan FIFA Dünya Kupası, 2022’de Katar’da yapılacak. 3 Eylül 2019’da ülke, hem Katar’da hem de Katar’da birçok önemli yerde FIFA Dünya Kupası Katar 2022 resmi logosunun açılışını kutladı. Dünyanın ötesinde.

Tarihi 2022 için planlanan 65 maç ve toplam 12 stadyumla, Katar’ın dünya ölçeğinde daha iyi bilinen bir spor ülkesi olmasını engelleyebilecek hiçbir şey yok. Bu büyük spor etkinliğine tanık olmak için uçuş rezervasyonu yapmadan önce yukarıda sıralananları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Aslan Kuraltepe

Benzer Yazılar