İddaa Sistem Nedir ? Nasıl Oynanır ? [⭐️TÜM DETAYLAR]

İddaa ülkemizde en çok oynanan şans oyunları arasında yer almaktadır. Kısaca futbol, basketbol, hentbol vb. çeşitli sporların skorlarını tahmin etme oyunu olarak adlandırılan İddaa spora ilgi ve pratik zeka gerektiren biraz da için işine şans giren bir oyundur.

İddaa Sistem Nedir ?

Sistem iddaa oyununun temelini oluşturan ve oyuncuların öğrenirken en çok zorlandığı oyun türüdür. Sistem kısaca tahminde bulunmuş olduğunuz karşılaşmaların içinde yanlış tahmin etme imkanı tanıyarak kazanma şansınızı arttıran bir oyun özelliğidir.

İddaa Sistem Nedir ?

Sistemde oynamış olduğunuz karşılaşma sayısı ve seçtiğiniz sistem türü dahil edilerek iddaa kuponunuzda birden fazla kolon oluşturulur. Oluşan kolonlar içerisinde doğru tahminde bulunduğunuz karşılaşmalar için ikramiye almaya hak kazanırsınız.

İddaa Sistem Türleri Nelerdir ?

İddaa‘nın sistem türleri arasında birçok çeşit yer almaktadır. Aşağıda yer alan sistem türleri iddaa kullanıcıları tarafından oynanmaya açık olan ” Sistem Türleri ” arasındadır.

  • Sistem 1: Bu sistem türü kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Sistem 1’de banko yazılacak maçlar ve altta tutması muhtemel olan maçlar yer alır. Bu maçlardan 3-4 tanesini banko olarak yazıp kuponun yettiği kadar yada tahminlerinize göre alt bölüme de maçlar yazabilirsiniz. Bankolar dışında kaç adet maç yazdıysanız o kadar ödeme yaparsınız.
  • Sistem 1-5: Sistem 1 örnek alınarak oluşturulmuştur. Sistem 1’den tek farkı bankolar harici 5 maç yazmanız gerekmesidir ve 1 TL daha fazla ödemenizdir. 5 TL yerine 6 TL ödemeniz gerekmektedir. Sistem 1-5’de banko maçlar dışındaki karşılaşmaların kendi arasında çarpımından çıkan miktarı da kazanabilirsiniz.
  • Sistem 1-9: Bu sistem türü 2 şekilde oynanabiliyor. Bunlardan biri 2 banko maç 9 normal maç diğeri ise 3 banko maç 9 normal maç şeklinde oynanabilmektedir. 2 banko içeren sistem 1-9 oynamak isteyen kişiler tüm maçları MBS3 olmalıdır. MBS3 olmayan maçlar var ise 3 banko içeren sistem 1-9 oynamanız gerekmektedir.
  • Sistem 2: Bu sistem türünde 2 maç üzerinden değerlendirilmektedir. Sistem 2 için sizden en az 3 maç yazmanız istenir. Burada tahminler ilk yarı/ikinci yarı tahminleri üzerinedir ve bu daha çok kazanmanıza olanak sağlar.
  • Sistem 2-3: Bu sistem türünde 2 yada 3 maç tutarsa tahmini tutan maçların parasını alabilirsiniz. Sistem 4 maç içeren 2 maçlık 6 ayrı kupon 3 maç içeren 4 ayrı kupon oluşturmaktadır.
  • Sistem 3: Bu sistem türünde 5 maç içeren kuponda en az 3 maçın tutması gerekiyor. sistem 5 karşılaşmadan kombinasyon gerçekleştirerek 3 maçlık 10 ayrı kupon oluşturuyor.
  • Sistem 3-4: 5 maç içeren kuponda 3 veya 4 maçın tutması isteniyor. Bu sistem türünde 3 maçlık 1 kuponun yanında 4 maçlık 5 ek kupon daha oluşturulmakta ve kazanma şansımız daha da artmaktadır.

İddaa Sistem Nasıl Oynanır ? 

Sistem oynaması karışık gözüken fakat en çok kazanç imkanı bulunan iddaa türüdür. Aşağıda yer alan bilgiler üzerinden çok kolay bir şekilde sistem oynayabilirsiniz.

İddaa Sistem Kolon

Örneğin 5 maç üzerinden tahminde bulundunuz. 5 maç arasından 4 tahmininiz tutup 1 i tutmasa bile kazanmak için sistem bölümünden ” 4 ” ü işaretlemiş olmanız gerekmektedir.

Sistem tablosuna baktığınızda 5 farklı kolon oluşturduğunuzu görebilirsiniz. Yapmış olduğunuz kuponun bedeli

  • Kolon Sayısı x Kolon Bedeli = 5×1 = 5 TL

olarak hesaplanır.

İddaa Sistem Tablosu

Oynamış olduğunu bu kupon üzerinde, Sistem Tablosu’nda 4’ü işaretleyerek 4 lü karşılaşmalardan oluşan 5 ayrı kolon oluşturmuş oluyorsunuz. Bu maçlar arasından 1 tanesini doğru tahmin etmemiş olsanız bile Sistem üzerinde 4’ü işaretlemiş olduğunuz için yine kazanmış sayılıyorsunuz.

Örneğin oynadığınız bu kupon içerisinde tahminde bulunmuş olduğunuz maçların oran ve sonuçlarını aşağıdaki gibi olduğunu varsayalım;

Sistem Kupon Maç Listesi

Gördüğünüz gibi 246 maç koduna sahip olan tahmin hatalıdır. Bu nedenle 246 maç koduna sahip olan kolonlar kaybetmiş diğerleri kazanmış sayılır. Aşağıda kaybeden kuponlar kırmızı kazananlar sarı olarak belirtilmiştir.

sistem Kupon Kolonları

Bu kupon üzerinden kazancınızı şu şekilde hesaplayabilirsiniz;

  • Kazanan Kolon Bedeli x Doğru Tahmin Edilen Maç Oranları
  • 1 TL x 1,35 x 2,10 x 3,20 x 1,50= 13,61 TL kazancınız vardır.

*Önemli Not: Bu kuponda kazanabilmeniz için sistem alanında ” 4 ü ” işaretlemiş olmanız gereklidir. Eğer işaretlememiş olsaydınız kazanmamış sayılacaktınız.

Aslan Kuraltepe

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.